Lek. med. Renata Walicka Magiera

Specjalista chorób wewnętrznych

Lek. med. Renata Walicka Magiera

Wizyty: czwartki, od godz. 15:00

Jako lekarz internista uwzględnia stan całego organizmu, traktuje pacjenta holistycznie – całościowo. Wiedza internistyczna obejmuje znajomość fizjologii i chorób układu pokarmowego, oddechowego, krążenia, moczowego, wydzielania wewnętrznego, krwiotwórczego, odpornościowego i narządu ruchu.

W ramach swojej specjalizacji zajmuje się leczeniem chorób narządów wewnętrznych, diagnostyką, profilaktyką oraz ogólną kontrolą stanu zdrowia.

Populację jej pacjentów stanowią głównie osoby starsze z wielochorobowością czyli obciążone wieloma schorzeniami.

W 1998 ukończyła studia jako absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Staże podyplomowe odbyła w Sądeckim Szpitalu Specjalistycznym.

Szkolenia specjalistyczne w zakresie chorób wewnętrznych odbyła w szpitalach specjalistycznych CMUJ w Krakowie. W 2008 roku uzyskała tytuł Specjalisty chorób wewnętrznych. Od 2001 r. pracowała na oddziale internistyczno-kardiologicznym Szpitala specjalistycznego w Nowym Sączu na stanowisku młodszy asystent.

Aktualnie pracuje jako lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej w placówkach: Wielomed Wielogłowy i Porąbka Iwkowska, oraz Zdrowie Rodziny w Podegrodziu.

Członek Polskiego Towarzystwa Internistów i Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.