Lek. med. Piotr Glanowski

Specjalista dermatologii

Lek. med. Piotr Glanowski

Wizyty: soboty, od godz. 13 

Specjalista dermatolog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, zdobywanym w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, którego umiejętności potwierdzają liczne dyplomy i certyfikaty oraz zaufanie, jakim cieszy się wśród pacjentów. Zakres jego specjalizacji to między innymi choroby i dolegliwości dotyczące skóry, włosów i paznokci. 
 

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Studiów Podyplomowych z dziedziny Kosmetologii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w kraju, jak i za granicą. Pracował między innymi jako asystent w Oddziale Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera i  Szpitala im. Żeromskiego w Krakowie oraz na Oddziale Geriatrii Long Island Jewish Hospital w Nowym Jorku.

Od 2004 r. współpracuje z prestiżowym Centrum SPA Dr Ireny Eris w Krynicy  Zdroju oraz licznymi Gabinetami Dermatologii Estetycznej w Krakowie.

Sukcesywnie podwyższa swoje kwalifikacje, przechodząc kolejne kursy i szkolenia. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje również w aktywności w ramach stowarzyszeń – będąc m.in. członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

W swojej praktyce lekarza specjalisty dermatologii zajmuje się leczeniem między innymi takich schorzeń jak:

  • Blizny, znamiona
  • Grzybica paznokci, grzybica skóry, grzybica stóp, grzybica skóry głowy
  • Choroby skóry: Atopowe zapalenie skóry, Bielactwo, Alergie skórne, Łuszczyca, Łojotok, Starzenie się skóry, Nadpotliwość
  • Opryszczka i opryszczka narządów płciowych
  • Wypadanie włosów, łysienie, łysienie plackowate, łysienie typu męskiego
  • Łupież pstry, łupież
  • Trądzik, trądzik młodzieńczy, trądzik niemowlęcy, trądzik pospolity, trądzik różowaty