Nowe horyzonty w walce z alergią pokarmową

21.03.2024 r.

W Prusa 23 Medical Clinic stawiamy na rozwój i ciągłe doskonalenie naszych specjalistów, bo zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest wysoka jakość opieki dla dobra naszych pacjentów.

W tym duchu dr n. med. Magdalena Kościsz Studzińska reprezentowała naszą klinikę na prestiżowym XIII Międzynarodowym Sympozjum Alergii na Pokarmy w Bydgoszczy, podkreślając nasze zaangażowanie w najnowsze osiągnięcia medyczne. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło światowej klasy ekspertów, aby dzielić się najnowszymi badaniami i osiągnięciami w dziedzinie alergii pokarmowej.

Podczas Sympozjum doktor Kościsz Studzińska brała aktywny udział w warsztatach z diagnostyki molekularnej - nowatorskiej metody, która otwiera nowe perspektywy w rozpoznawaniu alergii pokarmowych. Warsztaty te skupiały się na przedstawieniu najnowszych technik i metod diagnostycznych, a także na omówieniu kontrowersji i wyzwań, które pojawiają się w tej szybko rozwijającej się dziedzinie. W trakcie konferencji omówiono również najświeższe odkrycia dotyczące alergii pokarmowej, zapewniając uczestnikom dogłębne zrozumienie aktualnego stanu wiedzy naukowej oraz przyszłych kierunków badań. Była to niezwykła okazja do wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy, co z pewnością przyczyni się do podniesienia jakości diagnostyki i leczenia alergii pokarmowej w naszej klinice.

Jak mówi Dr n. med. Magdalena Kościsz, właścicielka Prusa 23 Medical Clinic: 

Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje, ponieważ jestem głęboko przekonana, że tylko dzięki ciągłemu doskonaleniu i zastosowaniu najnowocześniejszych metod możemy zapewnić naszym małym pacjentom najlepszą możliwą opiekę. To nasza misja i odpowiedzialność – być na bieżąco z najnowszymi odkryciami w dziedzinie alergii pokarmowej, co pozwala nam jeszcze precyzyjniej diagnozować i skuteczniej pomagać.

Działalność edukacyjna i naukowa naszych specjalistów jest kluczowa dla rozwoju Kliniki Prusa 23 i zapewnienia naszym pacjentom dostępu do najnowocześniejszych metod diagnozy i leczenia.